Hledáte soubory ke stažení pro tuto značku?

Přeskočit na soubory

Neviditelné a všesměrové reproduktory Amina

Reproduktory s unikátní technologií britské značky Amina dokonale splynou s vaším interiérem. Poskytují úžasný zvuk s všesměrovým pokrytím a nekonečné možnosti pro designéry interiérů.

Přehrát video

Opravdu chytré ozvučení pro jakékoliv prostory

Amina Technologies je britská firma a pionýr neviditelného a všesměrového ozvučení. Na trhu je více než 20 let a nabízí tu nejvyšší kvalitu neviditelných reproduktorů. Díky vysokým investicím do vývoje nabízí Amina své patentované řešení zvukově nejlepších produktů. Právě pro jejich vlastnosti si ji volí i ti nejlepší architekti a designéři z celého světa.

Jak to funguje

Díky vynálezu DML (reproduktor s distribuovaným zvukem), bylo možné nahradit klasický reproduktor plochým panelem, který funguje na principu ozvučné desky (podobně jako ozvučnice u akustické kytary.) DML panel generuje malé vibrace, a ty produkují křišťálově čistý a všesměrový zvuk, který si maximálně vychutnáte. Díky jeho vlastnostem mohou být reproduktory Amina instalovány do jakékoliv nástěnné, stropní nebo dekorativní desky, s nulovým vizuálním dopadem. To vše se špičkovou kvalitou prostorově šířeného zvuku. Skvěle se hodí do instalací připravovaných pro Dolby Atmos instalací.

Tenké a lehké

Neviditelné reproduktory Amina jsou neuvěřitelně tenké a lehké. Díky tomu je můžete instalovat téměř do jakéhokoliv materiálu. Vlastní vývojový tým posunul hranice toho, co je v audiotechnice možné. Technologie DML umožňuje použít menší množství reproduktorů pro ideální pokrytí prostoru. To zvyšuje komfort, zjednodušuje instalaci, šetří prostor, náklady i dopad na životní prostředí.


Ideální i pro ozvučení opravdu složitých prostor

Při umístění standardních reproduktorů ve vzdálenosti 5 m dochází ke vzniku „hluchých“ míst. Stojíte-li v tomto místě, poslech vaší oblíbené písně či zážitek ze závodů Formule 1 nebude úplně to pravé ořechové. Reproduktory Amina tímto neduhem netrpí. Díky všesměrovému pokrytí všech frekvencí zvuku v rozsahu úhlu 180 °, budete v ideální poslechové pozici prakticky kdekoliv v místnosti.

Standardní reproduktory
Reproduktory Amina

Umístění reproduktorů ve speciálních podmínkách jako jsou například bazény nebo velké, skleněné komerční prostory bývá opravdu složité. Díky skvělým vlastnostem DML panelů si budete moci vychutnat skvělý zvukový zážitek opravdu kdekoliv. S Amina reproduktory navíc i ušetříte. Na standardní instalaci je potřeba 2–4 × méně panelů než standardních reproduktorů.

Standardní reproduktory
Reproduktory Amina

Dvě konstrukční technologie

Reproduktory do sádrokartonu

1) Reproduktory do sádrokartonu

Reproduktory řady Edge jsou vysoce profesionálním řešením, pro tento odlehčený typ staveb. Byly navrženy tak, aby se stali nativní součástí sádrokartonové stěny. Jsou vybaveny jedinečným odsazeným lemem. Po jeho překrytí páskou a krycím tmelem, je možné provést finální úpravu povrchu – například malbou. Umístění reproduktoru tak naprosto splyne s okolím a estetika interiéru zůstane zachována. Jak probíhá instalace reproduktorů řady Edge do sádrokartonu se můžete podívat na ilustračním videu.

Zcela skryté reproduktory

2) Zcela skryté reproduktory

V případě, že reproduktory potřebujete umístit do klasických zděných zdí a nebo byste si je přáli mít překryté speciálním materiálem, zvolte reproduktory řady Mobius, které byly vyvinuty přesně pro tyto případy. Pyšní se velkou flexibilností v oblasti výběru povrchových úprav. Můžete je instalovat do dřeva, kůže, Corianu, tenké dýhy přírodního kamene, klasických vlhkých omítek (pomocí instalačních boxů) a dalších materiálů. Jak probíhá instalace reproduktorů řady Mobius do sádrokartonu se můžete podívat na ilustračním videu.

Podívejte se v jedné minutě, jak instalace probíhá

Odhlučnění reproduktorů

Útlum přenosu nežádoucího hluku mezi zdmi až -30 dB (při využití instalačních krabic)

Ve srovnání s klasickými sloupovými, závěsnými a regálovými reproduktory mají reproduktory zabudované do stropu/do zdi mírně odlišné přenosové charakteristiky v důsledku zabudování a vystavení vlivu vnitřních prostor stavebních konstrukcí. Z tohoto důvodu dodává Amina technologies utěsněnou instalační krabici s požární odolností, která sníží vyzařování energie ze zadní strany o 26 dB v pásmu středních frekvencí. O další útlum se postará izolační materiál s vysokou hustotou.


Krycí materiály

Neviditelné a všesměrové reproduktory Amina nemusí být ukryté jen pod klasickou omítkou. Instalační možnosti jsou prakticky neomezené! Stačí si vybrat, jaký materiál se do vašeho interiéru hodí nejvíc.

Krycí materiály

Produktové řady

Reproduktory Edge i

Reproduktory Edge i

Reproduktory Mobius i

Reproduktory Mobius i

Subwoofery

Subwoofery

Doplňky

Doplňky


Výběr správného reproduktoru

Následující tabulka umožňuje vybrat reproduktory pro typické aplikace v závislosti na velikosti místnosti v rezidenčních projektech. Je rovněž doporučeno zohlednit při výběru reproduktoru pro váš projekt případné požadavky na lokalizaci zvuku, požadovanou šířku reprodukovaného pásma a hodnotu výkonu/požadovaného akustického tlaku (SPL).

Výběr správného reproduktoru

Vyzkoušejte si neviditelné reproduktory na vlastní kůži

Reproduktory Amina si můžete naživo poslechnout v našem pražském showroomu chytré domácnosti zaměřené především na špičkovou značku Control4. Rezervujte si návštěvu v showroomu na webu Control4.cz ještě dnes.

Showroom Control4
Showroom Control4

Technická školení pro montážníky zdarma

Společnost Amina nabízí na svých webových stránkách bezplatné online kurzy pro profesionální montážníky.