11. října 2021 Ekinex

🌟 Černá je tu! 🌟 Ekinex představuje Fenix NTM – Black Ingo 👀

Přečtěte si celý newsletter včetně grafiky

Černá barva je nestárnoucí klasikou. S oblibou ji využívají architekti, designéři, módní návrháři a mnozí další. Je v pravém slova smyslu nadčasová. A proto byla černá naší logickou volbou při rozšiřování palety barev Ekinex vypínačů a zásuvek.
Nový odstín materiálu Fenix NTM® Black Ingo je dostupný ve všech produktových řadách. Připraven zkrášlit stěny těch nejkrásnějších domů na světě. Na tmavém podkladu je prakticky neviditelný. V kontrastu se světlým naopak nechá designovým KNX vypínačům i zásuvkám dokonale vyniknout. Už jste určitě zvědaví, jak budou vypínače v černém Fenixu vypadat?

FENIX NTM® je průlomový materiál vytvořený nanotechnologií. Díky použití nejnovější generace termoplastických pryskyřic, vytvrzených a stabilizovaných elektronovým paprskem, otevírá nové možnosti v interiérovém designu. Samotný povrch je díky nízké odrazivosti světla extrémně matný, odolný proti otisku prstů a na dotek příjemně sametový. V neposlední řadě je stálobarevný. Co ještě dokáže? Je vysoce odolný vůči oděrům a suchému teplu, vydrží nárazy i čistící prostředky. Má rovněž vylepšené antibakteriální vlastnosti a odolává plísním. Když už přeci jen dojde k malému poškrábání, dokáže se pomocí tepla sám opravit. Dostojí tak svému jménu, které získal po bájném Fénixovi. Prostě dokonalý doplněk vašeho domova.

Renovace a rozšíření pod taktovkou architektonického studia Primatesta, vdechla nový život velkolepému vinařství. Zadání od společnosti Conterno bylo jasné „Kde není poznání minulosti, nemůže být vize budoucnosti“. V tomto projektu proto dominuje prvek dřeva a transparentnosti. Jedinečnými prvkem je zavěšená, plně prosklená degustační místnost i místnost určená k zrání vína, které probíhá pouze velkých sudech. Projekt je inspirován dílem inženýra Piera Luigiho Nerviho, známého ve 20. letech 20. století jeho mimořádnými železobetonovými konstrukcemi.